Polo Stellar Medium 4 Wheel Trolley Case
Polo Stellar Medium 4 Wheel Trolley Case
SKU:PO609656
Pay in 3 or 4 installments from R 750
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Why Buy Me?
Why Buy Me?
The Stellar Medium 4-Wheel Check-In Trolley case is both stylish and compact. The interior is fitted with straps and zip compartments to easily store and locate important items while the integrated TSA lock offers security and peace of mind. Excitement awaits when you travel with the Polo Stellar Luggage collection which has been crafted using Polycarbonate to offer outstanding impact resistance, durability and flexibility. It is available in celestial shades of Grey and Blue creating a look of timeless modern elegance.
More Information
More Information
| Weight | 3.3 kg |
|---|---|
| Warranty | 3 Years |
| Volume | 58L |
| Lock | TSA Combination Lock |
| Handbag Style | 4 Wheel Medium Trolley Case |
| Wheels | 4 |
| Use | Check-in |
| Range | Stellar |
| Color | Blue |
| Material | Polypropylene Hardshell |
| Depth | 255mm |
| Width | 435mm |
| Height | 660mm |
Share
