ELLE Embossed Tote
ELLE Embossed Tote
SKU:EL100101
Pay in 3 or 4 installments from R 275
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Why Buy Me?
Why Buy Me?
Team this Tote with any outfit to achieve a look of nonchalant elegance. The zipped compartment opens to reveal a beautifully monogrammed lining with a zip pocket and plenty of space for all daily essentials. There is also a front slip section for easy access and two long comfortable shoulder handles. The Elle Embossed collection offers the opportunity to step into a new era of Parisian style and sophistication with signature pieces in the neutral palette of Black and Off-White with the Elle embossed logo to enhance any outfit.
More Information
More Information
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Handbag Style | Tote |
| Range | Embossed |
| Color | Off-White |
| Material | Synthetic |
| Depth | 130mm |
| Width | 320mm |
| Height | 260mm |
Share
