1
/
of
6
2 Wheel Business Case
2 Wheel Business Case
SKU:999395
No reviews
Regular price
R 1 895
Regular price
R 1 895
Sale price
R 1 895
Standard delivery time 5-7 days
Pay in 3 or 4 installments from R 474
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
R 632
× 3 installments
OR
PAY IN 4 INSTALLMENTS
R 474
× 4 installments
1
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
2
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
3
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Quantity
Couldn't load pickup availability
Why Buy Me?
Why Buy Me?
The perfect mobile business case for the executive on the move. This value for money collection incorporates all of Cellini's well-known function and quality for the business person. This collection incorporates a wardrobe packing section as well as convenient locations for a laptop, digital organiser and stationery. Manufactured from 1680 Denier Polyester, this product also comes with Cellini's 5 year warranty.
More Information
More Information
| Weight | 3.35 kg |
|---|---|
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Volume | 38L |
| Shell Type | Soft Shell |
| Gender | Unisex |
| Coating | Fabric Protective Coating |
| Integrated Organiser | Phone pocket |
| Laptop | 15" Laptop |
| Wheels | 2 Wheels |
| Use | Carry On |
| Range | Smartcase |
| Color | Black |
| Material | 1680 Denier Polyester |
| Depth | 225mm |
| Width | 455mm |
| Height | 370mm |
Share
