Cellini Hydro Medium Roll Top Backpack
Cellini Hydro Medium Roll Top Backpack
SKU:0029299
Pay in 3 or 4 installments from R 200
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
PAY IN 4 INSTALLMENTS
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Couldn't load pickup availability
Why Buy Me?
Why Buy Me?
The Medium Roll Top Backpack, available in Black Blue and Pink, is a versatile everyday accessory to securely accommodate your laptop in the main zipped compartment which also has a front buckle for added safety . In addition the is a back zipped compartment providing more storage space and a small side zipped pocket for easy access to essential items. The Cellini Hydro Range has been crafted using water-resistant synthetic leather and is designed to complement modern lifestyle trends.
More Information
More Information
| Weight | 0.42 kg |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Volume | 8.3L |
| Handbag Style | Medium Roll Top Backpack |
| Range | Hydro |
| Color | Pink |
| Depth | 95mm |
| Width | 265mm |
| Height | 330mm |
Share
